Modern Porcelain Dining Table with Brass Accents
SKU: DS-5216
Dining Tables, Custom Dining Tables
Modern Porcelain Dining Table with Brass Accents. Large 10ft porcelain slab in black with beautiful copper and grey veining. Completed with brass trim accents running around the perimeter of the tabletop. 2 unique geometric pedestals keep the table supported, finished in a high gloss black lacquer with brass colored accent orbs matching the brass trim. All new with Nero Marquino porcelain top imported from Italy.
| Country: | Italy, Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Porcelain, Brass, Wood |
| Height: | 30.25 in. (76.84 cm) |
| Width: | 120 in. (304.8 cm) |
| Depth: | 50 in. (127 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
































